Pytania o odpowiedzi

1.W jaki sposób prowadzić segregację odpadów ?

Odp. Odpady segregowane zbierane będą do pojemników bądź worków oznaczonych następującymi kolorami:

– kolor niebieski – papier oraz makulatura

– kolor żółty – tworzywa sztuczne, metale, opakowania materiałowe

– kolor zielony – szkło

– kolor brązowy – odpady ulegające biodegradacji

Dokładne szczegóły dotyczące prowadzenia segregacji odpadów wyjaśnione zostaną Państwu w ulotce informacyjnej, która dotrze do Państwa w czerwcu.

2. Nie mogę zrozumieć co można wrzucać do odpadów komunalnych ? wychodzi z tej ulotki ze nic.

Do pojemników na odpady zmieszane komunalne można wrzucać wszystkie odpady komunalne niebędące odpadami niebezpiecznymi i niepodlegające zbiórce selektywnej tj.: artykuły higieniczne, w tym pieluchy jednorazowe, podpaski (patyczki higieniczne, wata, itp.), zużyte ręczniki papierowe, wystudzony popiół, porcelanę, talerze, zabawki, resztki organiczne, torebki z herbat, skorupki z jajek, przeterminowana/zepsuta żywność, tłuste papiery – z pieczenia, torebki foliowe z pieczenia.

3. Gdzie mam wrzucać żarówki?

Trzeba oddać je do punktu, gdzie zbierane są m.in. elektrośmieci, czyli zepsute komputery, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki.Specjalny punkt zbiórki zwany Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK ) znajduje się na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Osnowie. Czynny jest w każdy piątek w godzinach od 10.00 do 18.00. Tam można oddać bezpłatnie wymienione odpady, w ramach limitów określonych w Uchwale Nr III/16/2013 z dnia 8 marca 2013r , Zgromadzenia Związku Komunalnego Gmin Powiatu Chełmińskiego w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (treść Uchwały dostępna na stronie http://zkgpch.nbip.pl )

4. Gdzie wrzucać pojemniki po rozpuszczalnikach, worki od cementu, pojemniki po olejach silnikowych?

Odpadów tych nie można wrzucać do pojemnika na zmieszane odpady komunalne. Odpady te można przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zw. PSZOK, który znajduje się na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Osnowie i jest czynny w każdy piątek w godzinach od 10.00 do 18.00

5. Witam, w jaki sposób będą nam przekazywane worki do segregacji, przy dostarczeniu pojemników otrzymała dosłownie po 2-3 sztuki z rodzaju, obecnie żółte worki mam już wszystkie pełne. Dodam, że nie ma mnie w domu podczas odbioru odpadów.

Worki do segregacji wydawane są na zasadzie wymiany pusty za pełny. Można powiedzieć kierowcy aby zostawił więcej worków lub jeśli nie ma takiej bezpośredniej możliwości zadzwonić do Związku, napisać prośbę o dostarczenie większej ilości worków. Można worki pobrać również w siedzibie Związku Komunalnego Gmin Powiatu Chełmińskiego w Stolnie 105.

6. Witam , w jaki sposób będą nam przekazywane worki do segregacji?

Worki do odpadów segregowanych dostarczane są przez firmę ZUM, na zasadzie wymiany pełny na pusty. Worki można również pobrać w siedzibie Związku Stolno 105.

7. Do kogo mam się zwrócić z prośbą o wymianę starego pojemnika na odpady komunalne? Nie otrzymałem worków do selektywnie zbieranych śmieci, co mam z tym zrobić?

Proszę o kierowanie pism na adres Związek komunalny Gmin Powiatu Chełmińskiego Stolno 105, bądź mailowo na adres: sekretariat@zkgpch.pl lub przekazać informację telefonicznie pod nr 56 669 89 13.

8. Co zrobić z potłuczonym szkłem (słoiki, butelki) , czy można włożyć go do worka na szkło ?

Tak można.

« PSZOK | Opłaty »

Jak segregować odpady?

Sprawdź nowe zasady gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zgłoś problem z odpadami

Wypełnij formularz i zgłoś problem z odpadami.

Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania.

Copyrights © 2013 Związek Komunalny Gmin Powiatu Chełmińskiego